« Tagasi

Kahala mänguväljak avati pannkoogiteoga

Kahala piirkonna elanikud soovisid lastele mänguväljakut, panid oma soovi kirja, esitasid kaasavasse eelarvesse ja eelmisel laupäeval toimus väärikas avamispidu.

Türi vallavalitsuse esindajana Kahala mänguväljaku avamisel osalenud valdkonnajuht Kati Nõlvak tõdes, et kui kogukond midagi tahab ja koos selle nimel toimetab, siis on Kahala külaelanike näitel kõik võimalik. „Iga küla ja kogukond on täpselt nii vägev kui vägevad on sealsed inimesed. Kahala küla teotahtelised inimesed esitasid kaasavasse eelarvesse oma soovi, näitasid selle poolt hääletades oma ühtset tahet ja selline kokkuhoidev tegutsemine panebki ühe koha lausa särama. See on suur väärtus," märkis ta.

Kahala külaelanikud said võrkpalli ja korvpalliplatsi vahetusse lähedusse üle 16 tuhande maksva mänguväljaku, millel turnimisala ja liumäed. Tegevust jagub paari aastastest kuni 12-13 aastaste lasteni.

Projekti eestvedaja Sigrit Paulus lisas, et soovivad mänguväljakut veel täiendada. "Juba praegu lisasime ise kohalike endi poolt ehitatud kaks pinki, edaspidi soovime mänguväljakule endale lisaatraktsioone paigaldada," lausus ta.

Eelmisel laupäeval avati Kahala mänguväljak koos külaelus olulise asutuse raamatukoguga pannkooke küpsetades. Lastega olid mängima kutsutud ka mängujuhid, kelle pakutavatest tegevustest oli kuumale ilmale kohaselt kõige meeldivam veega sulistamine.

*2023 . aasta kaasava eelarve ideede esitamise tähtaeg on 18. september. Loe kaasava eelarve kohta lähemalt siit.