« Tagasi

Türi valla noortevolikogul seisavad valimised ukse ees

Türi valla noortevolikogu teised valimised toimuvad märtsi kolmandal täisnädalal ja noortevolikogusse oodatakse kandideerima 12- 26 aastaseid liikmeid. Kandidaate on võimalik üles seada kuni 20. veebruarini.

Noortevolikogu valimiste eestvedaja Sten Perillus andis teada, et kui märtsis on võimalik kõigil Eesti kodanikel valida oma esindaja parlamenti, siis ka Türi valla noortel seisavad valimised ukse ees. Märtsi kolmandal täisnädalal on toimumas teised Türi valla noortevolikogu valimised, kuhu oodatakse uusi liikmeid.

„Kõigil Türi valla noortel on võimalik anda oma panus, et meie vald saaks ägeda teise noortevolikogu koosseisu," lausus ta.

Selleks, et noor saaks nootevolikogusse kandideerida peab ta olema 12-26 aastane ning kuuluma Türi valla elanikkonda. Kandideerimiseks tuleb täita avaldus ning edasta see kas kooli huvijuhile või saata emailile s.perillus@gmail.com.

Kandidatuuri on võimalik üles seada kuni 20.veebruarini. Noortevolikogu valimised toimuvad 20.-24.märtsini Türi valla haridusasutustes.

Esimesed noortevolikogu valimised toimusid 2021. aastal aprillis ja neid võib Perilluse sõnutsi kindlasti lugeda edukaks. „Valimistel andis oma hääle  24 protsenti Türi valla noori ning valituks osutunud kandidaadi moodustasid tugeva ning tegusa noortevolikogu esimese koosseisu," täpsustas ta.

Noortevolikogu esimene koosseis saatis korda nii mõndagi. „Iga-aastaselt on korraldatud Türi valla noortele inspiratsioonipäeva, osaletud valla haridus- ja noorsookomisjoni töös, korraldati kohalik omavalitsuse valimiste eel valimisdebatt ja palju muud," loetles Perillus.

Lisaks kuulutasid Järvamaa omavalitsused ühiselt Türi valla noortevolikogu 2022. aasta parimaks noorteorganisatsiooniks. „Meil on, mille üle uhkust tunda!" kinnitas ta.

Loe lisaks Türi valla noortevolikogu valimiste kord ja tegutsemise alused

Türi valla noortevolikogu Facebookis

 

Lisateave

 

Sten Perillus
Noortevolikogu valimiste eestvedaja
s.perillus@gmail.com
56842235

 

 

Teate toimetas

 

Silvi Lukjanov
avalikud suhted

Türi Vallavalitsus

Avalikud.suhted@tyri.ee