Türi linna 98. sünnipäev! Aedlinnakohvikute päev.

Külasta kohvikuid ja mängi kaasa kohvikutepäeva templimängus! Templikaardid saadaval kõigis kohvikutes. Külasta ja tee ost vähemalt seitsmest kohvikust, küsi kaardile sellekohane kinnitus ja too päeva lõpuks templikaart Türi vallavalitsuse sisehoovis asuvasse ajastupeo kohvikus asuvasse loosikasti.

Teid ootavad kodukohvikud:

1. Kultuuririkkuse kohvik Türi Ühisgümnaasiumis (Tolli 62) kell 8–12
Kellaneljakohvik muutub üheks päevaks kultuuririkkuse kohvikuks, pakkudes erinevate rahvuste traditsioonilisi hommikusööke. Maitsev suutäis, mõnus seltskond ja positiivsed emotsioonid juba hommikul, et päev saaks õige hoo sisse. Kogu sellel päeval teenitud tulu läheb Väikese Printsi Fondi, mis antakse välja Türi Ühisgümnaasiumi abituriendile(tele), kes on oma tegemistes järginud kooli väärtusi – tahe õppida ja areneda, hoolivus, koostöö ja harmoonia.

2. Külluslikud maitsed, kontsert & looduslik aed (Koidula 29) kell 10–14
Kolmandat aastat järjest avame perekeskis kohviku, pakkudes maitsenaudingute kõrvale sel korral ka musikaalse kontserdi. Toidumenüüs on viimaste aastatega hitiks kujunenud vegan-toortoidud ja uusi suupisteid klassika sõpradele. Kontsert eesti pärimusmuusik Anu Tauliga algab kell 12.

3. Kevade kooli kohvik (Vabriku pst 8) kell 10-14
Türi Kevade kool ootab külla kooli 35 aastapäeva sündmuste raames. Kohvikus pakutakse minipannkooke ja lõunasuppi ning magusaid ja soolaseid suupisteid.
Kell 11 esineb kooli kapell, kell 12 ringkäik koolimajas
Heategevuslik õpilastööde müük. Avatud lasteala. Üllatused!

4. Koolikohvik (F.J. Wiedemanni 3a) kell 10–14
Türi põhikooli õpilasesindus avab koolimaja akende all taaskord muheda koolikohviku. Temaatikale vastavalt leiab menüüst nii õpetajate lemmikkooke kui ka keemialaboris valminud maitsvaid jooke. Kindlasti suudavad õpilased üllatada ka mõne põneva krutskiga!

5. Kohvik "Päevakas" (Vabriku pst 15) kell 10–15
Saab sööki, saab jooki, saab maitsvat (pann) kooki. Asume ajaloolises majas, kus kunagi jooksid pisikesed jalakesed- lasteaed ja hiljem tegeleti silmaringi arendavate huviringidega. Kindlasti on midagi veel selles majas tehtud, aga seda kuuleb juba kohale tulemisel ajaloolistel giidituuridel. Pakume nuputamist ja ka füüsilise osavuse proovile panekut. Ilusa ilma korral kohal esinejad Türi mudeliklubist.

6. Toidupäevik (Raua 22) kell 11–
Oma vaikses hoovis pakume nii soolaseid kui magusaid küpsetisi ja kuuma ilmaga kindlasti ka eelmise korra hitti - imelist jääkohvi! Majaperemees ajab välja oma motokollektsiooni ja Austraaliast on kohale tulnud ka kaugemad sugulased. Lastele on ruumi mängimiseks ja täiskasvanutele mõnusalt aja veetmiseks. Väravad sulgeme siis, kui midagi enam pakkuda pole või jutt otsa saab.

7. Raamatusõprade kohvik (Hariduse 3) kell 11–14
Kohvikut korraldab Türi raamatukogu koostöös MTÜ Türi valla Raamatukogusõprade Seltsiga. Pakkumisele tulevad magusad ja soolased suupisted. Avatud on "Valge maja 100" pühendatud näitused, lastele meisterdamisnurk. Mõnus muusikavalik.

8. Galerii-kohvik "Linnuke peas" (L. Koidula 11), kell 11–15
Seekordki "küpsetasid" kohviku kokku Anne, Katrin ja Resa. Panustasid portsu kunsti ja vürtsitasid uudisloominguga. Katrinilt maitseid nii soolaseid kui magusaid, nii lihakat kui ka taimset. Kuidas maitseb sipelgapesa? Tulge proovima! Saab ka traditsioonilist iseväntamise kohvi. Annelt ehtelooming, lisaks väikesed maalitud emotsioonid ning võimalus osaleda töötoas "Niks-naks ja valmis!" hinnaga 5-20 € . Resalt värvikad mõttemängulised nukktegelased. Nüüd ka keraamikas! Appi! Tagaaias on ju ka Pangoola Angoola! Ja loomulikult Sorge ja tema kunst.

9. Türi Noortekeskuse ja Türi Perepesa kohvik (Tallinna 1a) kell 11–15
Meie kohvikus toimetavad noored ja nooremeelsed. Küpsetavad, vaaritavad, kauplevad ja suhtlevad. Menüü on kirju – erinevad koogid ja joogid, tule ja proovi. Meie juures on võimalik sõita rulluiskudega, pedaalsõidukitega, maalida, joonistada, meisterdada jne. Kui ilm on kuum või vihmane siis saab meie juurde varju tulla.

10. Hea Hoog kohvik (Jaama 3) kell 11–15
Saab olla nii õues, kui toas. Silmailu pakuvad erivajadustega inimeste poolt hea hooga valmistatud käsitöö (korvid, vaibad jpm.), mida saab soovi korral kaasa osta. Võtame vastu ka tellimusi. Rahulikuks uudistamiseks pakume ka kohvi ja kooki.

11. Kolme õe kohvik (Aia 6) kell 11–16
Kolme õe kohvikus pakuvad kolm õde hõrgutavaid suussulavaid kodutoite, nii soolast, kui ka magusat. Kohviku hitt on kindlasti mahlane veiselihaburger ja vürtsine veiseliha-tomatisupp. Ei puudu ka ehtsad vanakooli vahvlid, mis valmivad vanaema retsepti järgi ning mitmekülgne koogivalik. Lastele pakume vinkupirukaid ja minipannakaid. Kui ilm lubab, siis ka jätsikokteili ja smuutit. Kohviku moto on: eelistada eestimaist puhast toorainet ja käsitööd. Lapsed saavad mängida ja jälgida kanade ja jäneste tegemisi.

12. Koogike ja tordike (Kaare 28) kell 11–16
Pagari ja kondiitri tooted sh, vegan ja ka nisuvabad tooted. Kohvik nagu kohvik vanasti, kus saab istuda ja kohvi juua ning midagi magusat või soolast nautida. Kui eelmisel aastal olin kondiitri eriala õpilane siis sel aastal õpin juurde ka pagari eriala ja soovin pakkuda klientidele juba selgeks õpitud tooteid mõlemalt erialalt.

13. Karu kohvik (Vainu 11) kell 11–17
Kohviku nimi Karu on tulnud peres elava koera nime järgi. Karu kohvikust leivad endale meelepärast eelkõige soolasesõbrad, kuid on ka midagi magusasõpradele. Kohvikus on võimalik näha peres elavaid hanesid ja parte ning lastele on välja pandud lauake, kus saab joonistada.
Lisaks on võimalus uudistada aeda. Olete kõik rõõmsasti oodatud!

14. Salaaia pop-up garaažigalerii (Lembitu 22a) kell 11–18
Salaaia perenaine soovib külastajaid rõõmustada oma kunsti väljapanekuga. Näha saab maale, mosaiiki, keraamikat ja ehteid. Originaalloomingut võib nii kohapeal nautida, kui ka kaasa osta. Jah, igat eset on maailmas ainult 1!

15. Türi Malevkond ja sõbrad (Väike-Pärnu 6b) kell 11–18
Tegevuskohvik Kaitseliidu Türi Malevkond koos noorkotkaste, kodutütarde ja naiskodukaitsjatega. Tegevusi nii suurtele, kui väikestele. Lisaks heale paremale keele alla, pakume ka vaimule virgutust: saad läbi mõelda oma koduse kriisi teema, uudistada relvasid, osaleda droonidega seotud õpitoas koos lendamisega ja läbida takistusriba. Loomulikult kohal meie BTR Harald!

16. Batuudiparadiis (Tallinna 4) kell 11–19
Pakume pehmet masinajäätist, suhkruvatti ning karastusjooke ja muud niksi-näksi. Paneme selleks päevaks üles ka 3 vahvat õhkbatuuti ning ootame lapsi mängima ja lõbutsema. Samuti seame üles joonistusala, kus lapsed saavad joonistada ja pilte värvida tasuta. Anname igale lapsele ka tasuta värviraamatu.

17. Türi Pritsumeeste Rändkohvik (Hariduse 1,Vallamaja ja kultuurikeskuse vahel) kell 11–23
Terve päeva jooksul saadaval parimad grillroad ja muud head ampsud. Samas pakume ekspertide poolt välja valitud selle suve trendikaid naturaalseid siidreid, mahlasid, valitud õllesid ja veine.

18. Toiduklubi (Kungla 50) kell 11:30-18 või kuni toitu jätkub
Siin kohtub Tartu Türiga. Eesti Lõunaosariikidest saabuvad külalislahkuse saadikud aitavad koostöös Kungla rahvaga kostitada Kesk-Eesti kodanike nõudlikku meelt hea ja parema söögi- ning joogipoolisega. Meie juures saad täitvat kehakinnitust ja kergemaid suupisteid, mis on inspireeritud Emajõe Ateena toidukultuurist. Keelekastet pakub maailma parim Tartu baarman Regeri Zoo.

19. Lauluklubi (Hariduse 1) Türi kultuurikeskuse kohviku väliterrassil on võimalus kell 12–13 võimalik kaasa lüüa ühislaulmises. Lauluvoldikud!

20. Rukkilille pannkoogikohvik (Hariduse 1, kesklinna pargis) kell 12–15
Ootame väikeseid ja suuri pannkoogisõpru meie pannkoogipeatusesse. Kohapeal valmivad kodused pannkoogid, mida saab nautida käsitööna valminud moosidega. Tule ise ja võta sõber kaasa!

21. Valge maja kohvik (Hariduse 3) kell 12–16
Vallaametnik, aga kah inimene. Pakume 100-aastaseks saanud vallamajas sünnipäevasuppi, plaadipirukat ja võileivatorti ning lisaks midagi mõnusalt magusat ja vägevalt värsket. Ei ole vahet, kas tuled hilisele hommikusöögile koos lastega, lõunale kolleegiga või pärastlõunast kohvi nautima, oled väga oodatud. Hubases kohvikus leiate sõbraliku teeninduse, maitsvad palad, lastele mängunurga ja meeldiva atmosfääri.

22. Valguse kohvik "Trapeza", Türi Õigeusu kirik (Aia 2b), kell 12–17
Pakume ukraina ja eesti rahvusköögi maitseid. Laulame suveõhtu särama ukraina-, vene- ja eestikeelsete lauludega. Toimuvad ekskursioonid.

23. Konna hoovikohvikud (Viljandi 60) kell 12–18
Konna maja hoovikohvikutes saab põnevat toitu (süüria toidud, laste wrapikohvik, Anu Zinovjevi jja teiste valmistatud hõrgutised. Samal päeval on ka vanavaralaat majas ja hoovis. Avatud on retropood. Kohviku tulu läheb uue seltsiruumi ehituskulude katmiseks. Hoovis kõlab ka elav muusika. Uudistada saab uut kogukonnaaeda.

24. Mürtsuvad Limpsid & Kihisevad Trummid (Pärna 3) kell 12–18
Tumm-tumm-tummised lonksud, raba-raba-rabarberiampsud,
mull-mull-mullivabad küpsetised...
Kuidas kulgeb aeg kohvikus, mida korraldavad Robilimps ja Limojako koos (vana)vanematega, tuleb teil vaid uudistama tulla. Olete oodatud!
Trumm-trumm-trummipõrinaga!

25. Alempois MC (Vabriku pst 4) kell 12–19.
Külgkorvide sõit ja muud toredad tegemised. Menüüs klubi liikmete ja sõprade parimad palad.

26. Kevadrõõm (Kevade 5) kell 13–18
Meie väikeses kohvikus saab nautida suussulavat šašlõkki, jahutavat masinajäätist ning mitmekülgseid suupisteid. Menüüst leiad ka erinevaid jooke, alustades kohvist ja teest ning lõpetades värske limonaadiga.

27. Svingikohvik (Mehaanika 11, Lokuta lasteaia lähedal) kell 13:30–18
(teenindame ka hilisemaid kliente kuni kella 19-ni). Kogu menüü on gluteenivaba! Svingimuusika täistundidel (kell 15, 16, 17) Keelpillikvartett „MeidOn4" ja noored pillimängijad.