Türi linna 94. sünnipäev - aedlinnakohvikute päev

2.juulil 2020 peab Türi linn oma 94.sünnipäeva ning tähistab seda juba traditsiooniks saanud aedlinnakohvikute päevaga. Aedlinnakohvikute päeval avab oma uksed 21 ühepäevast kohvikut.

Aedlinnakohvikute päev Facebookis

1. Hommikukohvik

Aadressil Koidula 23. Avatud kell 9-14. Pakume buffee-hommikusööki (puder, võileivad, kohv), maitsvaid kooke ja pirukaid. Lõunaks keedame kosutava supi ja toeka köögiviljakarri. Lisaks kõhutäitele pakuvad silmailu Mari-Lill Pihtje keraamika ja ehted. Alustage Türi  sünnipäeva  mõnusalt  Hommikukohvikus!

2. Puusepa taluõue kohvik

Aadressil Kaare 39. Avatud kell 10-18. Mõnus taluõue kohvik teeb pai nii hingele kui kõhule! Õunapuu aia vahel saad nautida nii soolaseid kui ka magusaid suupisteid. Oma lemmikloom võta ikka kaasa ning ka tema saab head ja paremat. Pere kõige pisemad saavad soovi korral näomaalinguid.

3. Kohvik Ilupank

Aadressil Viljandi tn 11. Avatud kell 10-19. Ilupank ootab teid oma harmoonilisse keskkonda Viljandi tn, kus pakutakse kõigile midagi meelepärast! Hommik algab juba kell 10, kus teid võtab vastu noor ja särtsakas Alyona, kes paneb Zumbatama ka kõige puisema Eesti mehe. Julge hundi rind on rasvane, ära häbene! Kui juba puusad lahti tantsitud, siis tule astu ka julgelt edasi! Naerusuised neiud pakuvad söögi- ja joogipoolist. Iga külastaja osaleb ka loosis. Peaauhinna loosime välja õhtul. Päev lõppeb kell 19, seega ole julge ja tantsi ennast kohale ning jäta enda mälestustesse üks ilus päev.

4. Hea Hooga Kohvik

Aadressil Jaama 3. Avatud kell 10-19. Pakub sooja suppi ja erinevate täidistega pannkooke. Ei puudu ka lemmikud: kodune karask, külm kokteil ja suupisted. Meil saab olla nii õues kui toas. Silmailu pakuvad erivajadustega inimeste poolt hea hooga valmistatud käsitöö (korvid, vaibad jpm). Tulge uudistama!

5. Elise Kohviaed

Aadressil Jaama tn.4. Avatud kell 11-17. Elise Aed lööb end üheks päevaks kohe eriliselt lille. Toome kohale oma parima aiamööbli, sätime teie jaoks kõik korda ja kohvilõhn tervitab juba väravas. Elise Aia nobedad perenaised toovad lauale oma parimad palad. Eelmisel aastal kõige kiiremini otsa saanud hõrgutised on taas valikus. Ei jaksa enam süüa, sest kohvikuid on külastatud palju? Meie pakume lahenduseks kaasa ostmist. Kes muretseb oma rannafiguuri pärast, siis ka neil tasub Elise Aeda külastada: lilled ei tee kedagi paksuks. Kohapeal toimuvad tegevused, kus parimad ei jää tähelepanuta.

6. Turu kohvik

Aadressil Viljandi 14. Avatud kell 11-18. Türi turuplatsil Turu kohvik. Maitsvad suupisted ja põnevad töötoad. Kell 17-18 koguneb Türi turuplatsil Türi OTT.

7. Kohvik Kunstilised

Aadressil Vainu tn 19. Avatud kell 11-19. Kunst ei ole kunsti teha, kunst on kunstis kunsti näha! Kunstilised toidud, kunstiline aed, kunstinäitus ja meie ise ka lõuendid kunstile... ja tehakse ka kunsti näomaalingute näol. Tule veeda üks kunstiline aeg MEIEGA. Kohviku korraldustiim: Diana Kora, Andra Kora ja Sirli Veberson.

8. Krahv Dracula kohvik

Aadressil Viljandi 9. Avatud kell 11-22. Pakume magusaid ja soolaseid suupisteid, vaadisiider ja palju muud. Laste joonistusvõistlus, igale joonistajale tasuta jäätis, multifilmide vaatamine kogu päeva jooksul suurelt ekraanilt. Õhtul kell 17.30 esinejaks Ailo ansamblist Village Voice. Pubis tasuta WC.

9. Konnakohvik Alaa Atiya

Aadressil Viljandi 60. Avatud kell 12-17. Türi süürlanna Alaa tutvustab maitsvaid süüria toite - Shawarma, Samosa, Falafel, Tabula, Dolma. Maiustused nagu Baklava, kunafa, katsyef ja Maamol. Konnamaja rahvas tutvustab konnamaja. Lastele on mänguala, kus muuhulgas kasutusel trikipulgad.

10. Galerii-kohvik Linnuke Peas

Aadressil Koidula 11. Avatud kell 12-18. Galerii-kohvik "Linnuke peas" Nukutoas on vaatamiseks - ostlemiseks Resa nukud, ehted ja joonistused. Töötoas saab terve päeva jooksul valmis toorikutele kujundada Kiisu või Kala. HEKI galeriis on üles seatud Sorge looming: assamblaaž, maal ja skulptuur. Võimalusel ühineb pere ettevõtmisega Klaudia. Klaudia pildistab soovi korral vahvaid  sõpruskonna- või perepilte. Töötoa ja pildistamise osalustasud on 7 eurot. KOHVIKUS on pakkumisel kodune jäätis ja ise-väntan-endale-kohvi.

11. Kohvik Mehed Köögis

Aadressil Viljandi 44. Avatud kell 12-19. Heategevuslik kohvik, kus pakutakse meeste tehtud  burgerit, suppi ja muud põnevat ja hästi toitvat. Magusasõpradele on valikus magusad üllatused, mis tasuvad proovimist: isetehtud jäätised, koogid! Kohvisõpradele pakume kvaliteetset kohvi! Lastel võimalik mängida ja kiikuda. Kell 17.00 koduaia kontsert. Võta aeg maha ja tule ning naudi head muusikat ning rahulikku õhkkonda.

12. Kohvik Sidrun

Aadressil Kevade tn 5. Avatud kell 12-20. Kevade tänava kohvik "Sidrun" on koht, kus pakutakse pehmet masina jäätist, pavlovaid, värsket sidruni limonaadi, koduleiba, seljankat ja palju muud maitsvat. Tule koos perega, pere väiksematele ka mängunurk.

13. Noorte Rulluisu kohvik

Türi Noortekeskuse hoovil, aadressil Tallinna 1a. Avatud kell 12-20. Menüüs noortepärased soolased ja magusad ampsud, kuumad ja külmad joogid. Erinevate Urvaste kamade degusteerimine. Tegevused: rullitamine, mängud, näomaalingud, mullitamine jms. Üllatus ja õnneloos.

14. Türi Pritsumeeste Rändkohvik

Aadressil F.J.Wiedemanni 2, Pritsumaja platsil. Avatud kell 12-20. Avame oma Rändkohviku keskpäevaks Türi pritsumeeste hoovil. Terve päeva jooksul saadaval parimad grillroad ja muud head ampsud. Samas pakume ekspertide poolt välja valitud selle suve trendikaid naturaalseid siidreid, mahlasid, valitud õllesid ja veine. Päeva vältel Türi Päästekomando Päästjad tutvustavad oma tööd, näitavad tänapäevast Päästetehnikat, selgitavad ja õpetavad huvilistele, kuidas tulla toime kriisiolukordades ja mida iga inimene saaks ise ära teha õnnetuste ära hoidmiseks. Kohvik on avatud õhtuste tundideni. Kohvik on avatud ka peale kell 20, kui rahvast jagub.

15. Perepesa kohvik

Aadressil Tallinna 1a. Avatud kell 13-16. Türi Noortekeskuse hoovis ootab külastajaid ka Perepesa kohvik. Lastega pered on meile olulised, seega loome võimaluse, et ka vanemad saaksid rahulikult oma einet süüa ja kohvi/teed juua, ilma, et see jahtuks :) Panustame muidugi ka koostegemisse ja koosolemisse. Pakume kindlasti pere pisematele ja suurematele meelepäraseid tervislikke ja ka natuke vähemtervislikke ampse :) Meil on kohvik, kus väikelaps võib joosta, mängida, kilgata, tantsida ja lobiseda, sest see kõik on eluks oluline ja vajalik! Ruumi selleks kõigeks meil jagub.

16. KULTRA kohvik

Aadressil Hariduse 1. Avatud kell 14-18. Türi kultuurimaja 60! Maitsvad suupisted muusikalises kastmes, ajaloohõngulised maitseelamused ja üllatused! Kell 20 sünnipäevapidu ansambliga ONUD!

17. Kirikukohv

Aadressil F.J.Wiedemanni 7. Avatud kell 14-18. Kell 16.00 pooltund orelimuusikaga, orelil Marju Riisikamp. Kell 17.30 pooltund orelimuusikaga. Pakume nii magusaid kui soolaseid suupisteid, kooke ja küpsetisi, kõrvale saab valida joogi vastavalt ilmale.

18. Roosikohvik

Asukoht Türi Muuseumi pargis (Vabriku pst 11). Avatud kell 14-19. Roosikohvik on jalgrattasõbralik, loodussõbralik ja heategevuslik kohvik. Menüüs on soolased ja magusad ampsud, suppi, plaadikoogid. Eriline kohvinauding! Põnevat tegevust jätkub nii lastele kui suurtele! Kell 14-19 on avatud laste mängunurk. Kell 17 põnevust pakkuv Aaretejaht. Kell 15 ja 18 mängime Bingot. Võitjatele auhinnad! Roosikohvikus saab annetada vähekindlustatud perede lastele koolitarbeid. Müügist saadud tulu ja annetused edastame Lastekaitse Ühingule.

19. Kogupere kohvik

Türi lasteaia Kesklinna maja hoovis aadressil Vabaduse 2a. Avatud kell 15-18. Menüüs on mõnusad suvised suupisted, lasteaia küpsetised tuntud headuses, veidi soolast ja tervislikud joogid. Suurtele pakume õdusat õhtupoolikut, lastele lõbusat lustimist. Lapsi ootavad lasteaia mänguväljakutel toredad tegevused. Lisaks õnneloos ja üllatused! Avatud on tegelusnurk robootikavahenditega, fotonurk, igal täistunnil toimub võikloppimise võistlus ning meisterdame telereid. Kohviku tulu läheb uute robootikavahendite omaosaluse soetamiseks. Sel aastal soetatakse mTinyd, maastikurobotid ning WeDo2-d.

20. Kohvik Läti Lipp

Aadressil Küti 6. Avatud kell 16-21. Läti pere võõrustab teid Läti jaanipäeva stiilis pidustuste vaimus - grillitud lihaga, suupistetega ning Läti jaanipäeva traditsioonilise köömnejuustuga.

21. Svingikohvik

Aadressil Tehnika 20/ Mehaanika 11. Avatud kell 17-21. Türi aedlinna kohvikutepäeva raames loodud perekeskne väike pop-up kohvik Tehnika tn 20 ruumikas aias. Eesmärgiks veeta ühiselt pere ja toredate inimestega üks õdus õhtupoolik. Menüü valikus leiab maitsvaid suupisteid, salateid, gluteenivabu kooke, veganitele sobivaid toite ja külastajate lemmikut, vaarika-martsipani kooki. Õhtu jooksul saab kuulata meeldivat muusikat keelpillikvarteti MeidOn4 ja noorte üllatusmuusikute esituses igal täistunnil kuni 40 min. Tegevust jätkub ka lastele.