Türi valla projektid

 

Türi valla 2024-2025 aasta projektid:

 

Türi Loomemaja mängutoa sisustamine

Türi valla ja LEADER programmi eelarvest eraldatud rahastusega soetati Türi Loomemaja uude mängutuppa sisustus.

TÜRI Loomemaja juhi Kerli Jaagumanni sõnul sai LEADER strateegia meetmest "1.2 Investeeringud elukeskkonna arenduseks, kultuuripärandi säilitamiseks ja kogukonnateenuste pakkumiseks" toetust projektitaotlusele "Türi Loomemaja mängutoa sisustamine".

Türi valla ja LEADER programmi eelarvest eraldatud rahastusega soetati Türi Loomemajja 3 PS5 komplekti ja mängud, 1 nientendo koos lisade ja mängudega, PSVR2 komplekt koos mänguga, rallitool koos rooli ja käigukangiga ning kolm telerit koos kinnitustega.

Türi Loomemajas avatakse tänu rahastusele uus mängutuba, mis on suunatud 10+ vanustele noortele.

Türi valla raamatukogudele tegevuste läbiviimiseks inventari (sh tehnilised vahendid) soetamine

Türi raamatukogu sai LEADER strateegia meetmest „1.2 Investeeringud elukeskkonna arenduseks, kultuuripärandi säilitamiseks ja kogukonnateenuste pakkumiseks" toetust projektitaotlusele „Türi valla raamatukogudele tegevuste läbiviimiseks inventari (sh tehnilised vahendid) soetamine".
 
Türi valla ja LEADER programmi eelarvest eraldatud rahastusega soetati Türi Raamatukokku kaks vitriinkappi, 50 klapptooli, 4 kerglauda, teler, kõlarid ja mikrofonid. 
 
Projekti eesmärk: Vahendeid kasutatakse Türi raamatukogu kui kohaliku kultuuripärandi hoidja ja säilitaja tegevuste laiendamiseks ja tutvustamiseks ning kogukonnaliikmeid ühendavate ürituste ja kogukondlike ühistegevuste korraldamiseks.

AED elustamisaparaatide soetamine turvalisuse suurendamiseks piirkonnas.

ÜPP Strateegiakava sekkumise „LEADER-kogukonna juhitud kohalik areng" raames toetatud tegevused:
Projekti eesmärk: Soetatud 6 elustamisaparaati avalikes hoonetes suurendavad piirkonna turvalisust
Tulemus: Avalikesse hoonetesse paigaldatud elustamisaparaadid ja koolitatud kasutajad

 

Projektiga soetati 6 automaatset elustamisaparaati, mis paigaldati Kabala, Oisu, ja Väätsa rahvamajade, Türi kultuurikeskuse, Väätsa tervisekompleksi ja Türi vallamaja hoonetesse. Projektis said seadme kasutamise koolituse 28 nimetatud hoonetes töötavat inimest. Toetuse suurus oli 8070,30 eurot.

Türi valla 2023-2024 aasta projektid:

Türi ekstreemspordipark

Leader projektitoetusega  Lõuna-Järva Koostöökogu  strateegia meetmest 1.2 -Atraktiivne elukeskkond ja kogukonnateenused on Türi vallas, Türi linnas ellu viidud projekt „Türi ekstreemspordipark".

Projekti käigus projekteeriti ja ehitati aadressile Türi vald, Türi linn F. J. Wiedemanni tn 3a/1 betoonist väli ekstreemspordipark kus saab sõita nii rula, rulluiskude, tõukeratta kui trikirattaga.

Eesmärk on pakkuda noortele uusi võimalusi värskes õhus sportida.

Projekti toetus oli 49 302 eurot ja Türi valla omaosalus 6 486 eurot. Tööd teostati 2023. aasta teisel poolaastal.

"Pätipargist prillikiviks"- Käru keskväljaku ehitus.

Eesmärgiks on Käru aleviku keskosa kujundamine atraktiivseks, nüüdisaegseks ja turvaliseks multifunktsionaalseks alaks, mis on kauniks visiitkaardiks külalistele, kes külastavad Kärus muuseumi, kirikut, kõrtsi, kalmistut, hooldekodu või kaupluseid.Lisandväärtusena luuakse turg ja pakiautomaadi kasutamise võimalus.

"Türi väli ekstreemspordipark"

Türi kesklinna väli ekstreemspordipargi rajamine.
Türi Põhikooli ja spordihoone lähedusse loodi betoonist väli ekstreemspordipark, kus noored saavad vaba aega veeta sõites rula, tõukeratta, trikiratta ja rulluiskudega.

"Vaba aja veetmise võimaluste ja sportimistingimuste parendamine" Türi järve ääres.

Türi järve äärde luuakse vaba aja veetmise võimalused ja parendatakse tingimusi selleks. Paigaldatake kaks konteinerit, millest üks on kohvik ja teine laoruum. Projekt annab võimaluse koostöös noortekeskuse, raamatukogu, kultuurikeskuse ja spordiklubidega luua mitmekülgsemad võimalused rannas vaba aja veetmiseks.

 

Türi valla 2024 aasta projekt:

Väätsa sild

Valla eesmärgiks oli sobiva, vastupidava  ning pikaealise silla ehitamine, mida saab kasutada ka autoteena materjali veoks saarele. Ehitati üheavaline terastala sild puitkattega ja puitpiirdega. Silla kandetalad toetuvad terasest plaatidele, pealisehitus toetatakse  betoon kaldasammastele. Silla pikkus 24,1 m, silla kate sügavimmutatud puidust. Tööde hulka kuulus ka juurdepääsutee ehitus. Nõlvad ja ümbrus haljastati.

Türi valla 2017-2019 aasta projektid:

Väätsa järve puhke- ja spordiala kasutusvõimaluste suurendamine

2017. aastal viib Türi vald (endine Väätsa vald) Leader fondi toel ellu projekti „Väätsa järve puhke- ja spordiala kasutusvõimaluste suurendamine". Projekti raames rajatakse liikumisteed, mis ühendavad ranna, parklad ja mänguväljakud. Rajatakse teisaldatav WC alus. Aastaringseks kasutamiseks liikumisteed ja spordiplatsid valgustatakse. Alale paigaldatakse pingid ja prügikastid, parkla ette paigaldatakse piire alale sõidukitega pääsemise tõkestamiseks.
Projekti tulemusel tõuseb aastaringne puhkeala kasutamise efektiivsus ja paiga atraktiivsus. Projekti kogumaksumus on 174 501,50 eurot, abikõlbulik maksumus 100 636,01 eurot ja Leader toetus 58 001,00 eurot.

Segarühma Kärutajad rahvarõivaste täiendus ja uuendus

2017-2019. aastal viib Türi vald (endine Käru vald) Leader fondi toel ellu projekti „Segarühma Kärutajad rahvarõivaste täiendus ja uuendus". Projekti raames uuendatakse meeste vestid ja püksid ning täiendatakse nelja naiste komplektiga seniseid rühma esindusriideid. Projektiga hoitakse ja arendatakse läbi rahvatantsualase tegevuse piirkonnas rahvatantsu ja eesti rahvakultuuri ning tagatakse võimalus rahvatantsu harrastamiseks. Projekti kogumaksumus on 3335.20 eurot ja Leader programmi toetus sellest on 3001.68 eurot.

Lõuna- Järvamaa: parim paik noortele!

Türi Noortekeskuse eestvedamisel viiakse 2016-2018. a ellu ühisprojekti Imavere ja Väätsa vallaga, millel nimeks "Lõuna- Järvamaa: parim paik noortele!". Projekti raames korraldatakse kokku kümme erinevat laagrit, kolm päikseloojangu kontserti, kolm öökino, Jüriöö Festival ja labürint teatri kasutamine noorsootöös. Projekt on kokku pandud kolme osapoolte noorte ja noortejuhtide ideedest. Igas etapis on kaasatud nii osalemisse kui korraldamisse kõik kolm osapoolt. Projekti kogumaksumus on 40 893 eurot, Leader toetus on 29 965 eurot.

Lõuna-Järvamaa spordipisik

2017-2019 viib Türi Noortekeskus koostöös Türi Spordiklubide Liidu ja Väätsa Tervisekeskusega Leader fondi toel ellu ühisprojekti nimega "Lõuna-Järvamaa spordipisik", mille raames soovime kutsuda ühinenud Türi valla inimesi rohkem liikuma, elama tervislikult, osalema erinevatel perespordi tegevustel ja süstida Lõuna- Järvamaa inimestesse spordipisikut. Kahe aasta jooksul viiakse ellu 21 erinevat sporditegevust. Projekti "Lõuna-Järvamaa spordipisik" raames viiakse Türi vallas ellu järgmised spordisündmused: Jüriöö teatejooks, "Kiigepargi" loomine, "Öövolle" võrkpalli võistlused, sportlikud järvepäevad, murutraktorite võiduajamine, Lõuna-Järva rulluisuvõistluste korraldamine, "Talvemängude" korraldamine vallas, erinevate vahendite soetus. Projekti kogumaksumus on 33 210 eurot, Leader toetus on 29 889 eurot.

Murumoori mängupargi lava ehitamine

Projekti "Murumoori mängupargi lava ehitamine" raames ehitati mänguparki klaverikujuline lava. Lava kujunduse pakkus välja Kevadpealinna toimkond. Projekti käigus rajati 2018. aasta suvel Türi kesklinnas asuvasse Murumoori mänguparki lava. Rajatud lava annab võimaluse korraldada lastele ja noortele uusi ning huvitavaid üritusi, koolitusi ja tegevusi. Lapsevanemad saavad kasutada lava vihmavarjuna või pidada mängupargis laste sünnipäevi. Koolid saavad võimaluse kasutada lava õuesõppe klassina.
Projekti eesmärk:
1) Rikastada Türi valla laste ja noorte vaba aja sisustamise võimalusi ja viise.
2) Korraldada rohkem erinevaid võistlusi ja tegevusi lastele ja noortele.
3) Toetada noorte ettevõtlikkust ja omaalgatust.

Türi kesklinn atraktiivseks

Projekt "Türi kesklinn atraktiivseks" raames paigaldati 2018. aasta suvel kesklinna parklasse ajutine rulluisuväljak koos staabimaja ning erinevate tegevusvõimalustega. Projekti eesmärgiks on, läbi uudsete tegevusvõimaluste ja koostöö, muuta Türi linn atraktiivseks paigaks nii noortele, eakatele kui peredele. Projekt on uuenduslik nii Türi, Järvamaa kui ka terve Eesti formaadis. Lisandväärtust loodi erinevate tegevusvahenditega: väli lauatennis, hiigelnuppudega male, lauajalgpalli lauad, discgolf ja nädalavahetuseti toimunud öökino, videodisko, tantsuõhtute ja erinevate töötubade näol. Projekt lõi uusi sportimis- ja perega vaba-ajaveetmisevõimalusi. Projekti raames loodi uusi enesearendamise võimalusi ning soetati erinevaid sportimis- ja tegevusvahendeid. Vahendid on kasutuses ka edaspidi Türi Noortekeskuses ja teistes valla allasutustes.

Kaheksakohaline kiik Türi kesklinna parki

"Kaheksakohaline kiik Türi kesklinna parki" projekti eesmärgiks on muuta Türi enim läbikäidav park atraktiivseks. Idee pärineb noortelt ja Türi Noortekogult, kes on mitmetel kohtumistel andnud tagasisidet, et parkides võiks olla ka mingeid tegevusvõimalusi noortele.

Tegemist on ehituslikult eriliselt ja põnevalt lahendatud kiigega, kus saab korraga ühel kiigel kiikuda kaks inimest ning kiiged on paigaldatud poolkaares, kokku neli kiike kaheksale inimesele.
Türi vald muutub ainulaadsemaks ja atraktiivsemaks toodete, teenuste ja võimalustega, mida hetkel keegi teine ei paku/ei oma. Leader toetus 13 284 eurot.