Türi valla projektid

 

Türi valla 2023-2024 aasta projektid:

"Pätipargist prillikiviks"- Käru keskväljaku ehitus.
Eesmärgiks on Käru aleviku keskosa kujundamine atraktiivseks, nüüdisaegseks ja turvaliseks multifunktsionaalseks alaks, mis on kauniks visiitkaardiks külalistele, kes külastavad Kärus muuseumi, kirikut, kõrtsi, kalmistut, hooldekodu või kaupluseid.Lisandväärtusena luuakse turg ja pakiautomaadi kasutamise võimalus.

"Türi väli ekstreemspordipark"- Türi kesklinna väli ekstreemspordipargi rajamine.
Türi Põhikooli ja spordihoone lähedusse loodi betoonist väli ekstreemspordipark, kus noored saavad vaba aega veeta sõites rula, tõukeratta, trikiratta ja rulluiskudega.

"Vaba aja veetmise võimaluste ja sportimistingimuste parendamine" Türi järve ääres.
Türi järve äärde luuakse vaba aja veetmise võimalused ja parendatakse tingimusi selleks. Paigaldatake kaks konteinerit, millest üks on kohvik ja teine laoruum. Projekt annab võimaluse koostöös noortekeskuse, raamatukogu, kultuurikeskuse ja spordiklubidega luua mitmekülgsemad võimalused rannas vaba aja veetmiseks.

Türi valla 2017-2019 aasta projektid:

2017. aastal viib Türi vald (endine Väätsa vald) Leader fondi toel ellu projekti „Väätsa järve puhke- ja spordiala kasutusvõimaluste suurendamine". Projekti raames rajatakse liikumisteed, mis ühendavad ranna, parklad ja mänguväljakud. Rajatakse teisaldatav WC alus. Aastaringseks kasutamiseks liikumisteed ja spordiplatsid valgustatakse. Alale paigaldatakse pingid ja prügikastid, parkla ette paigaldatakse piire alale sõidukitega pääsemise tõkestamiseks.
Projekti tulemusel tõuseb aastaringne puhkeala kasutamise efektiivsus ja paiga atraktiivsus. Projekti kogumaksumus on 174 501,50 eurot, abikõlbulik maksumus 100 636,01 eurot ja Leader toetus 58 001,00 eurot.

2017-2019. aastal viib Türi vald (endine Käru vald) Leader fondi toel ellu projekti „Segarühma Kärutajad rahvarõivaste täiendus ja uuendus". Projekti raames uuendatakse meeste vestid ja püksid ning täiendatakse nelja naiste komplektiga seniseid rühma esindusriideid. Projektiga hoitakse ja arendatakse läbi rahvatantsualase tegevuse piirkonnas rahvatantsu ja eesti rahvakultuuri ning tagatakse võimalus rahvatantsu harrastamiseks. Projekti kogumaksumus on 3335.20 eurot ja Leader programmi toetus sellest on 3001.68 eurot.

Türi Noortekeskuse eestvedamisel viiakse 2016-2018. a ellu ühisprojekti Imavere ja Väätsa vallaga, millel nimeks "Lõuna- Järvamaa: parim paik noortele!". Projekti raames korraldatakse kokku kümme erinevat laagrit, kolm päikseloojangu kontserti, kolm öökino, Jüriöö Festival ja labürint teatri kasutamine noorsootöös. Projekt on kokku pandud kolme osapoolte noorte ja noortejuhtide ideedest. Igas etapis on kaasatud nii osalemisse kui korraldamisse kõik kolm osapoolt. Projekti kogumaksumus on 40 893 eurot, Leader toetus on 29 965 eurot.

2017-2019 viib Türi Noortekeskus koostöös Türi Spordiklubide Liidu ja Väätsa Tervisekeskusega Leader fondi toel ellu ühisprojekti nimega "Lõuna-Järvamaa spordipisik", mille raames soovime kutsuda ühinenud Türi valla inimesi rohkem liikuma, elama tervislikult, osalema erinevatel perespordi tegevustel ja süstida Lõuna- Järvamaa inimestesse spordipisikut. Kahe aasta jooksul viiakse ellu 21 erinevat sporditegevust. Projekti "Lõuna-Järvamaa spordipisik" raames viiakse Türi vallas ellu järgmised spordisündmused: Jüriöö teatejooks, "Kiigepargi" loomine, "Öövolle" võrkpalli võistlused, sportlikud järvepäevad, murutraktorite võiduajamine, Lõuna-Järva rulluisuvõistluste korraldamine, "Talvemängude" korraldamine vallas, erinevate vahendite soetus. Projekti kogumaksumus on 33 210 eurot, Leader toetus on 29 889 eurot.

Projekti "Murumoori mängupargi lava ehitamine" raames ehitati mänguparki klaverikujuline lava. Lava kujunduse pakkus välja Kevadpealinna toimkond. Projekti käigus rajati 2018. aasta suvel Türi kesklinnas asuvasse Murumoori mänguparki lava. Rajatud lava annab võimaluse korraldada lastele ja noortele uusi ning huvitavaid üritusi, koolitusi ja tegevusi. Lapsevanemad saavad kasutada lava vihmavarjuna või pidada mängupargis laste sünnipäevi. Koolid saavad võimaluse kasutada lava õuesõppe klassina.
Projekti eesmärk:
1) Rikastada Türi valla laste ja noorte vaba aja sisustamise võimalusi ja viise.
2)Korraldada rohkem erinevaid võistlusi ja tegevusi lastele ja noortele.
3)Toetada noorte ettevõtlikkust ja omaalgatust.

Projekt "Türi kesklinn atraktiivseks" raames paigaldati 2018. aasta suvel kesklinna parklasse ajutine rulluisuväljak koos staabimaja ning erinevate tegevusvõimalustega. Projekti eesmärgiks on, läbi uudsete tegevusvõimaluste ja koostöö, muuta Türi linn atraktiivseks paigaks nii noortele, eakatele kui peredele. Projekt on uuenduslik nii Türi, Järvamaa kui ka terve Eesti formaadis. Lisandväärtust loodi erinevate tegevusvahenditega: väli lauatennis, hiigelnuppudega male, lauajalgpalli lauad, discgolf ja nädalavahetuseti toimunud öökino, videodisko, tantsuõhtute ja erinevate töötubade näol. Projekt lõi uusi sportimis- ja perega vaba-ajaveetmisevõimalusi. Projekti raames loodi uusi enesearendamise võimalusi ning soetati erinevaid sportimis- ja tegevusvahendeid. Vahendid on kasutuses ka edaspidi Türi Noortekeskuses ja teistes valla allasutustes.

"Kaheksakohaline kiik Türi kesklinna parki" projekti eesmärgiks on muuta Türi enim läbikäidav park atraktiivseks. Idee pärineb noortelt ja Türi Noortekogult, kes on mitmetel kohtumistel andnud tagasisidet, et parkides võiks olla ka mingeid tegevusvõimalusi noortele.
Tegemist on ehituslikult eriliselt ja põnevalt lahendatud kiigega, kus saab korraga ühel kiigel kiikuda kaks inimest ning kiiged on paigaldatud poolkaares, kokku neli kiike kaheksale inimesele.
Türi vald muutub ainulaadsemaks ja atraktiivsemaks toodete, teenuste ja võimalustega, mida hetkel keegi teine ei paku/ei oma. Leader toetus 13 284 eurot.