« Tagasi

Raamatupidajatel oli Türil töine õppepäev

Täna (13. märtsil) said Türi Kultuurikeskuses kokku viieteistkümne kohaliku omavalitsuse 45 raamatupidajat.
 
 
 
 
Järva maakonna KOV-ide raamatupidajad on kokku saanud kogemuste vahetamise eesmärgil alates aastast 2016. Peale haldusreformi otsustati, et ühendatakse jõud naabermaakondade KOV-ide raamatupidajatega ning nüüd toimuski juba kolmas Kesk-Eesti KOV-ide raamatupidajate õppepäev. Kuigi nimetus on Kesk-Eesti omavalitsused, siis kaugemad külalised olid Hiiu Vallavalitsusest.
 
Eelmise aasta aprilli kuus toimus kokkusaamine samuti Türil ning siis oli osalejaid poole vähem. Selline huvi kokkusaamise vastu oli meeldiv üllatus ning hea meel oli näha oma kolleege ning nendega mõtteid vahetada.
 
 
Õppepäeval oli kolm osa – Türi valla finantsjuht Aime Roosioja tutvustas kohalolijatele BILL.Me arveldusplatvormi ning tõi välja praegused plussid ja miinused. Samuti räägiti lühidalt e-arvetest ning sellest, et 01.07.2019 on e-arvete saatmine avalikule sektorile kohustus.
 
 
Rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna peaspetsialist Kersti Sannik andis ülevaate 2019. aasta finantseerimisest, tuletas meelde raamatupidajatele eelarvestrateegia koostamise tähtsust ning andis lühiülevaate ka tulevikust.
 
Raamatupidamistarkvara PMEN arendaja Raidi Saar tutvustas uuendusi programmis ning vastas arvukatele raamatupidajate küsimustele.
 
 
Õppepäeva lõppedes lepiti kokku, et sellel aastal saadakse uuesti kokku septembrikuus ning siis on võõrustajaks Paide Linnavalitsus.
 
Teate koostas:
 
Aime Roosioja
finantsjuht