« Tagasi

2019. a Türi Tegijad on Jüri Lai, Türi OTT, Käru alevik ja Konna rahvas

Täna õhtul Türi Kultuurikeskuses toimunud Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud kontsert-aktusel kuulutati välja Türi valla aasta tegu, aasta tegija ja aasta küla.
 
Aasta tegu 2019 on Türi OTT, aasta tegija 2019 Jüri Lai, aasta küla 2019 Käru alevik ja välja anti ka rohelise teo eripreemia, mille sai "Konna rahva roheteod 2019".
 
Türi valla aasta tegu 2019 on Türi OTT.
 
Möödunud aasta augustis käivitus Maarja Brause ja Pille Marrandi eestvedamisel kogukonnaalgatus Türi OTT ehk liikumine otse tootjalt tarbijale. Kohalikul tasandil kasvatatud toit ja väiksem ökoloogiline jalajälg sobib hästi Türi kui rohelise valla põhimõtetega ning toetab tegusate inimeste ettevõtlikkust.
 
 
Türi valla tegija 2019 on Jüri Lai.
 
Jüri Lai on Türi vallale tublisti tuntust toonud läbi osalemise erinevatel künnivõistlustel nii Eestis kui rahvusvahelisel tasandil. Möödunud aastal Kehtnas toimunud Eesti künnimeistrivõistlustel saavutas Jüri Lai meistrite klassis pöördadral oma kolmeteistkümnenda meistritiitli ning tiitlivõit andis talle võimaluse osaleda kuuekümne seitsmendal künni maailmameistrivõistlutel Venemaal. Eelmise aasta augustikuu lõpus esindas Jüri Lai Eestit ka Ameerikas toimunud maailmameistrivõistlustel, kus ta saavutas tubli üheteistkümnenda koha.
 
 
Türi valla aasta küla 2019 on Käru alevik.
 
Käru on kokkuhoidev kogukond, mis järjekindlalt ajab oma asja. Pikaajalisteks traditsioonideks on emadepäeva tähistamine, südamekuu üritused, küüditatute mälestuspäev, jaanipäevad ja Käru järvepäev. Möödunud aastal korraldasid kohalikud Balti keti 30. aastapäeva tähistamise koos Balti keti taaslavastamisega. Mööda ei saa vaadata ka Kerro Pereklubist, mis tegutseb juba aastast 1977 ning tänaseni käiakse koos igal teisel kuul.
 
 
Lisaks anti välja rohelise teo eripreemia, milleks on Konna rahva roheteod 2019.
 
Türi Kogukonnaselts on võtnud eest vedada kestliku elustiili edendamise Türi vallas. Möödunud aastal korraldas Konna-rahvas piirkonnale olulise mõtteviisifestivali Rohevest, kus sai kuulata huvitavaid ja harivaid loenguid, osaleda töötubades ning nautida kontserte.
 
Kestliku mõtteviisi juurutamiseks noorte seas korraldas Konna rahvas suvise keskkonnateadliku lastelaagri, eeskuju näidatakse taaskasutuspäevade ja talgutega, oskusi jagatakse lahkesti kõikidele huvilistele ning Konna-maja pakub ulualust ka Noortele Kotkastele.
 
 
Piduliku kontsert-aktuse „Pesapuu", mille lavastas Pille Paal, tõid lavale Türi Lasteaia Türi-Alliku maja lapsed. Kaastegevad olid tantsurühmad Riikar ja Mõnusad, Türi Poistekoor Tiiu Schütsi juhendamisel ning Kati Spordiklubi emade tantsurühm "Tulilinnud" Katrin Särkineni juhendamisel.
 
 
Vaata videosalvestist SIIT ja pilte SIIT
 
Palju õnne kõigile asjaosalistele!
 
Teate edastas:
 
Merle Rüütel
avalike suhete juht