« Tagasi

Esita kandidaat Aasta Õpetaja 2020 konkursile

Haridus- ja Teadusministeerium tunnustab sel aastal kaheksandat korda kõiki neid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kelle viimase kolme aasta töö on teistele eeskujuks, kes panustavad õppurite arengu toetamisse, koostöösse ning uueneva õpikäsituse elluviimisesse õppeasutustes.

Aasta Õpetaja konkursile saab kandidaate esitada 31. märtsist kuni 26. aprillini ministeeriumi veebilehel. Alates sellest aastast määratakse riiklik hariduspreemia lisaks senistele kategooriatele ka huvihariduse õpetajale ja senise ühe asemel antakse välja kuni kolm haridustöötaja elutööpreemiat.

Tutvu statuutidega ja esita oma kandidaat!

Kandidaate saab esitada kuni 26. aprillini kolmeteistkümnes kategoorias:

 1. aasta lasteaiaõpetaja
 2. aasta klassiõpetaja
 3. aasta klassijuhataja
 4. aasta põhikooli aineõpetaja
 5. aasta gümnaasiumiõpetaja
 6. aasta kutseõpetaja
 7. aasta tugispetsialist
 8. aasta huviala õpetaja
 9. aasta õppejõud
 10. aasta õppeasutuse juht
 11. aasta hariduse sõber
 12. aasta haridustegu
 13. haridustöötaja elutööpreemia

Pärast kandidaatide esitamise lõppemist alustavad finalistide väljaselgitamiseks tööd piirkondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon. Augustis koguneb riiklik hariduspreemiate komisjon, mis selgitab välja parimatest parimad ehk kolm nominenti kõikides kategooriates.

Kõik haridustöötaja elutööpreemia tingimustele vastavad kandidaadid esitatakse otse augustis kogunevale riiklikule komisjonile.

Riiklike hariduspreemiate määramise lõppotsuse teeb Vabariigi Valitsus.

Auhinnad antakse välja kaua oodatud pidulikul Aasta Õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab", millest teeb otseülekande Eesti Televisioon. Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Haridustöötajate Liit.

Lisainfo:

www.hm.ee/gala

gala@hm.ee

 

Teate edastas:

Merle Rüütel

avalike suhete juht

merle.ryytel@tyri.ee