« Tagasi

Türi valla koolid jagavad oma lastele toidupakke

Märtsikuu lõpupoole alustasid enamik Türi valla koole oma õpilaste peredele toidupakkide jagamisega. Tänaseks on laiali jagatu ligi 400 toidupakki ja see arv muutub pidevalt kuna koolidele on tulnud tagasisidet, et soovijaid tuleb iga päevaga aina juurde.

Vallavanem Pipi-Liis Siemanni sõnul on koolidel toidupakkide jagamisel erinev lähenemisviis ja praktika. „Osad koolid on otsustanud pakke jagada igal nädalal, teised on aga kokku pannud suuremaid pakke, arvestades kahe või isegi nelja nädala vajadusega," ütles Siemann.

Siemann täpsustas, et toidupakkide jagamise eesmärk on esmajärjekorras aidata perekondasid, kes ühel või teisel moel eriolukorrast puudutatud on saanud, on see siis töökoha kaotus, töötasu vähenemine või lihtsalt majandusraskustega silmitsi seismine. "Samas," lisas Siemann, "on Türi valla koolidel valmisolek aidata igat oma last olenemata perekonna majanduslikust seisust."

Väätsa Põhikooli direktori Anneli Mandi sõnul on nende sotsiaalpedagoog juba varasemalt väga hästi ära kaardistanud pered, kes rohkem abi vajavad ja tänases olukorras ongi nemad esmajärjekorras oma toidupakid saanud. Samas rõhutas ka Mand, et neil on valmisolek toidupakkidega aidata kõiki perekondi, kes seda peaksid soovima ja vajama. Samuti andis ta teada, et tegutsevad laiemalt, kui ainult oma kooli piires. Näiteks aitavad nad toidupakkidega ka Käru kogukonda. „Toidupakkide komplekteerimisel arvestame me kõigi peres elavate lastega, olenemata sellest, kas nad on lasteaialapsed, põhikooli õpilased või gümnasistid. Me arvestame terve perekonna vajadustega," rõhutas Mand. Eraldi soovis Mand esile tuua Väätsa kogukonna ühtsust sel keerulisel ajal. „See on nii tore, et lapsevanemad on olnud äärmiselt hoolitsevad ja toetavad ning pannud tähele, andnud märku küll oma naabritest või tuttavatest, kellele kooli poolt pakutav toidupakk märkimisväärseks abiks võiks olla," lisas Mand.

Anonüümseks jääda soovinud (vallavalitsusele teada) üksi kolme last kasvatav ema, kelle kõik lapsed käivad Türi Põhikoolis ütles, et tema jaoks on kooli poolt pakutav toiduabi praegu asendamatu ja väljendas oma tänulikkust sellise võimaluse eest. „Eks ta ikka annab tublisti tunda, kui varem kooli poolt pakutav lõunasöök ära jäi. Kui kõik koos hommikust õhtuni koduseinte vahel oleme, siis kulub toitu ikka tavapärasest oluliselt rohkem," kommenteeris ta olukorda.

Vallavanem ütles, et oma toidupakkide saamise soovist võivad kõik perekonnad jooksvalt oma laste klassijuhatajate kaudu koolidele teda anda. „Koolid panevad pakid valmis ja annavad lapsevanemale teada, millal pakile järgi võib minna. Kuna jagatavate pakkide arv on väga suur, siis üldjuhul kehtib palve, et lapsevanem ise tema perele mõeldud toidupakile järgi tuleb. Kellel ei ole kuidagi võimalust ise toidupakki ära tuua, siis sellele viiakse see kokkuleppel koju ukse taha," selgitas Siemann koolide töökorraldust.

Igal juhul on kõigil peredel võimalik toidupakke saada ning huvi korral tuleb sellest oma lapse kodukoolile teada anda. Kontaktid on koolide kodulehtedel.

Olgem terved! Märgakem ja hooligem!

 

Teate koostas:

Merle Rüütel

avalike suhete juht

merle.ryytel@tyri.ee