14-aastane tütarlaps korraldas suurejoonelise tantsuvõistluse VÄNTS

Käesoleva nädala alguses pakkus Väätsa Põhikool Türi Kultuurikeskuses suurejoonelise tantsulise vaatemängu. Esmakordselt kooli ajaloos toimus kõiki vanuseklasse ja õpetajaid kaasates kooli tantsuvõistlus VÄNTS. Nimi Vänts tuleb peakorraldaja Laura Länkuri sõnutsi sõnade Väätsa ja tants liitmisest.

Laura on Väätsa Põhikooli 8.kl tütarlaps ja tantsuvõistluse näol oli tegemist tema loovtööga. Nimelt on loovtöö alates 2013/2014. õppeaastast põhikooli lõpetamise tingimuseks ja selle eesmärgiks on pakkuda õpilasele võimetekohast ning huvidest lähtuvat eneseteostuse võimalust. Seda viimast Laura kohe kindlasti sai.

Õhtujuhid Laura Länkur ja Kevin Kerk. Foto: Kelly Rihe

„Ma kuulan iga päev väga palju muusikat ja muusika on see, mille läbi sünnib tants. Nii tuligi mul mõte korraldada enda koolile tantsuvõistlus. Väätsa Põhikoolil polnud veel ühtegi tantsuga seotud üritust ja see oli minu arvates parim idee," kirjeldab Laura oma ettevõtmise sünnilugu.

Laura loovtöö ehk tantsuvõistluse korraldamise juhendajaks sai Monika Kirss, kes on ühtlasi tema klassijuhataja, rahvatantsuõpetaja ja üks eelmise aasta maakonna laulu- ja tantsupeo peakorraldajatest.

Ühe 14-aastase lapse jaoks oli sellises mastaabis sündmuse korraldamine tohutu väljakutse, aga Väätsa Põhikooli direktori kohusetäitja Anneli Mand'i sõnutsi sai Laura selle võimatuna näiva ülesandega suurepäraselt hakkama ja avaldas lootust, et ehk saab sellest Väätsa Põhikooli jaoks uus traditsioon.

Foto: Kelly Rihe

Ka Väätsa Põhikooli huvijuhil Kelly Saatmannil jagus Laura kohta vaid kiidusõnu. „Laura oli ürituse ettevalmistustes väga detailne ja põhjalik. Ürituse humoorikas ja julge läbiviimine koos kaasõhtujuhiga oli kirsiks tordil. Tean kui palju tööd on kõige selle taga ja näha kõike kaunilt võrratuks õhtuks kokku sulamas, teeb suurt rõõmu. Olen Laura üle väga uhke," sõnas Saatmann.

Õpetajate tantsukava videod saad vaadata SIIT Foto: Kelly Rihe.

Väga suureks abiks oli Laurale tema loovtöö juhendaja Monika Kirss, kellega koos asjad läbi mõeldi ning tegutsema asuti. „Laura on ikka metsikult tubli ja sai väga suure tööga suurepäraselt hakkama," oli juhendaja Monika kommentaar Laura kohta.

Zürii: Andriana Lomakina, Mari Reiljan-Torm, Jane Reiljan-Rajasaar, Sulo Särkinen, Siim Einassoo ja Johannes Markus Saar. Foto: Kelly Rihe.

Laura ise tunneb, et tegelikult oli tal tantsuvõistluse korraldamisel väga palju abilisi. Eriliselt tõi ta lisaks juhendaja Monika Kirsile, õpetaja Airi Jakobson-Männikule ja huvijuht Kelly Saatmannile tänusõnadega esile oma lähedasi (ema, õde ja vanaema), õhtujuhti Kevin Kerki, Eve Heerot Järva Teatajast, Eda Leotootsi AS Kumast jpt.

„Ma olen saanud tohutult suure kogemuse," ütles Laura. „Õppisin selle tantsuvõistluse korraldamise käigus suhtlemisoskuse olulisust, planeerimist, teiste kaasamist, eelarve koostamist ja rahade liikumist, sponsorite otsimist ja läbirääkimiste oskust, abi vastu võtmist, aga ka isetegemise ja vastutamise oskust. Järgmise samalaadse ürituse oskaksin vast juba iseseisvalt ära korraldada," oli Laura veendunud.

Publiku lemmik: 8. klass kavaga "Apokalüpsis" kava autor Eviita Õisma. Foto: Kelly Rihe.

Türi Kultuurikeskuse direktror Ülle Välimäe sõnul oli tal suur rõõm, et Väätsa Põhikooli tantsupidu just nende majas toimus ja avaldas lootust, et saab juba järgmisel aastal jälle sellist tantsurahvast ja suurepärast esinejatehulka võõrustada. "Kõrvaltvaatajana jagub mul korraldajatele vaid kiidusõnu. Väga hästi tehtud!," sõnas Välimäe.

Monika Kirss ütles ka seda, et tantsuvõistlusele järgnenud päev oli koolis emotsioonide rohke. Õpilased ja õpetajad vaatasid pilte ning jagasid muljeid. Üle kõige jäi kõlama soovmõte: „See tuleb ju järgmisel aastal jälle, onju?? Me väga ootame juba!"

Üllatusesinejatena esinesid tantsuvõistlusel:

Helleverre Visselid kavaga "Patta Tagasi" kava autor Monika Kirss
Kati Spordiklubi Elisee rühma tantsijad kavaga ,,Minu Õnn" kava autor Monika Kirss, juhendaja Katrin Särkinen
Väätsa Põhikooli kolmanda klassi tüdrukud kavaga "Pime Õhtu" kava autor Saara Eliise Sootla
Kati Spordiklubi Elisee rühma tantsijad kavaga "Black Betty" kava autor Miika Pihlak, juhendaja Katrin Särkinen.
 
Aitäh teile!
 

Laura Länkur ja Väätsa Põhikooli juhtkond tänavad südamest sponsoreid, kelleta see tantsuvõistlus toimuda ei oleks saanud. Aitäh teile veelkord Järva Teataja, Joveld, Juta Lilleäri, AS Kuma, Marta Pagar, Kauplus Õige Magus, Puuspets OÜ, Trihholoogiakeskus, Türi Elamuspark, Türi Kultuurikeskus, Türi Ujula, Väätsa Agro ja Väätsa Prügila.

Samuti kuuluvad tänusõnad kõigile õpetajatele, kes oma õla ühel või teasel moel alla panid ja kõigile õpilastele, kes tantsupõrandal olid. Teid oli palju! Aitäh!

Tantsuvõistluse fotograafiks oli kooli vilistlane Kelly Rihe ja pilte saab vaadata SIIT. Tantsuvõistluse filmis üles Arvi Viidemann ja videoid saab vaadata ja soovi korral alla laadida SIIT või jagada YouTube keskkonnas SIIN

 

Teate koostas:

Merle Rüütel

avalike suhete juht

merle.ryytel@tyri.ee