Türi Vallavalitsus tunnustas valla teisel aastapäeval aumärkidega oma tublisid vallakodanikke

22. oktoobril tähistas Türi vald Türi Kultuurikeskuses kontsertaktusega oma teist sünnipäeva. Türi Vallavolikogu esimees Andrus Eensoo ja vallavanem Pipi-Liis Siemann andsid aktusel üle aukodaniku tunnistuse koos vapimärgiga ning kuld- ja hõbemärgid. Lisaks andsid nad tänukirja ja meene Türi Ühisgümnaasiumi õpilasele Andres Viidikasele, kes vallavanema sõnul on meile meeldetuletuseks, et ainult üksteisest hoolides, ise tõeliselt appi rutates suudame püsida. "Aitäh Sulle, Andres Viidikas! Tänu Sulle jäi sündimata halvim ja Rasmus saab täna ennast ületades juba järjest tugevamaks. Sinu julgus ja abivalmidus päästis inimelu, me oleme Sinu üle uhked!", ütles vallavanem Pipi-Liis Siemann oma pidukõnes Andres Viidikasele valla tänukirja ulatades.

Türi Vallavolikogu otsusega anti Türi vallale osutatud teenete eest aukodaniku tunnistus ja vapimärk nr 2 Alfons Jakobsonile.

Türi Vallavalitsuse korraldusega anti valla kuldne aumärk Valdo Praustile pikaajalise töö eest Eesti Jalgrattamuuseumi rajamisel, pühendunud ajaloo ja mõisate uurijana ning hea partnerina kohalikule kogukonnale.

Marika Jäätmale pikaajalise tulemusrikka panuse eest vibuspordi arendamisel Türi vallas.

Eha Pehkile silmapaistva panuse eest eakate ühistegevuse eestvedajana, kauaaegse vabatahtliku töö eest eakate õigusabiteenuse loomisel ja osutamisel, eakate tegevuskeskuse ja klubi „Ehavalgus" töö korraldamise ning juhtimise eest Türi vallas.

Türi valla hõbedane aumärk anti Hannah Kaljurile paljutahulise ja eesmärgikindla panuse eest spordivaldkonnas Türi valla esindamisel.

Maria Pallingule väga heade tulemuste eest regionaalsetel, üleriigilistel ja rahvusvahelistel klaverikonkurssidel osalemisel.

Oliver Veimerile Türi vallale tuntuse toomise eest läbi mitmekülgse osalemise huvitegevuses ja väga heade tulemustega tuletõrjespordis.

Robin Jäätmale väga heade tulemuste eest vibuspordis.

Kontsertaktusel astusid üles mitmed kohalikud muusikud ja tantsijad. Laulis ansambel Naized, Tea Saare laululapsed, Kammernaiskoor dirigent Tiiu Schütsi juhtimisel, ansambel Kultra, seenioride segaansambel Helle Maalmani juhendamisel, Sandra Plakk ja hõbemärgisaaja Oliver Veimer. Pillidel pakkusid muusikaelamust akordioniduo juhendajateks Silvi Nielson ja Kaidi Piigert.

Hanna Taube, Kerstin Laanemetsa ning Aleksandra Serebrjakova esituses kuulsime muusikapala Russel Peterson "Trio flöödile, saksofonile ja klaverile" 2.osa.

Kauni klaveripala esitas hõbemärgisaaja Maria Palling.

Monika Kirss juhendamisel tantsis rahvatantsurühm Väikesed Viisud.

Õhtujuhid olid Lisette Taube ja Johannes Martin Saar.

"Kallid Türi valla elanikud - palju õnne meile! Hoiame ikka kokku, nii heas kui halvas ja osakem rõõmu tunda Türi valla arenemisest ja edenemisest!" ütles vallavanem oma kõne lõpetuseks.

Täname kõiki, kes meiega pidutsema tulite ja peo õnnestumiseks oma panuse andsite!

Pilte saab vaadata siit: Türi valla 2. sünnipäev

ja Järva-Teataja albumist SIIT

 

Teate edastas:

Merle Rüütel

avalike suhete juht

merle.ryytel@tyri.ee