Politsei patrullib täiendavate jõududega Türi tänavatel

 
 
Vabariigi Valitsuse eriolukorra juht Jüri Ratas andis välja korraldused, millega seati täiendavad liikumispiiranguid.
Inimene peab tähelepanelikult jälgima oma tervist ning järgima 2+2 reeglit (ehk avalikus kohas ei tohi olla üheskoos rohkem kui kaks inimest ning teistest tuleb hoida 2 meetrit vahemaad). 
 
See reegel kehtib KÕIKJAL ja KÕIGI jaoks. Poodides ja apteekides, tänavatel, pangaautomaatide juures, parkides ja järve ääres jne jne. ja seda olenemata soost, vanusest, rassist ja sotsiaalsest staatusest! KÕIGI JAOKS!
 
Korralduses toodud nõuete täitmist kontrollib politseipatrull ka Türil. Kontrollreididele nii tänavatel kui kauplustes on lisaks politseinikele kaasatud ka Türi vallavalitsuse korrakaitseametnik ja noortekeskuse töötajad.
 
Kui inimene ei täida kehtestatud nõudeid, teeb politsei talle ettekirjutuse. Kui see ei aita, siis rakendatakse mõjutusvahendina sunniraha kuni 2000.- eurot.
 
Sunniraha suurus on hädaolukorra seaduse § 47 kohaselt 2000 eurot. Sunniraha, mille eesmärk on kohustada liikumisvabaduse piirangut järgima ning ära hoida viiruse levikut, võib määrata korduvalt. Sunniraha ei ole karistus.
 
Teate edastas:
 
Merle Rüütel
avalike suhete juht