Justiitsminister andis Kaarel Aluojale Vabaduse Tammepärja aumärgi

Käesoleva nädala esmaspäeval, 31. augustil, tunnustas justiitsminister Raivo Aeg Vabaduse Tammepärja aumärgiga 29 inimest, kelle seas oli ka Türi linna kodanik, vallavolikogu liige, Laupa Põhikooli direktor Kaarel Aluoja.

Tunnustuse pälvinute hulgas olid Eesti kaitselahingutes osalenud veteranid, endised metsavennad, vastupanuvõitlejad ja õigusvastaselt represseeritud. Samuti tunnustas justiitsminister oma otsusega Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise mälestuse talletajaid. Nende hulgas on metsavendluse mälestuse hoidjad, mälestiste rajajad, mälestuspäevade korraldajad ja isamaalise kasvatuse arendajad.

Fotod: Aron Urb/ Justiitsministeerium

Kaarel Aluoja on aastakümnete jooksul koolijuhi, ajakirjaniku ja koduloo talletajana kogunud ning tutvustanud tulevastele põlvedele Järvamaa ja järvalaste vabadusvõitluse ning repressioonide lugu. Tema poolt on talletatud ning aastatel 2002-2019 ajalehes Järva Teataja ilmunud enam kui poolesaja Kesk-Eestiga seotud perekondade traagilised lood võõrvõimu okupatsioonide haardes. 2019. aastal, mil möödus 70 aastat märtsiküüditamisest, ilmusid 34 Kaarli ülestähendatud küüdilugu kogumikus „Ära". Tema toimetamisel on aastatel 1996-2020 talletatud seitsmesse köitesse Türi kihelkonna minevikulugu käsitlevad artiklid.
 
Palju õnne, kõrge tunnustuse eest, Kaarel Aluoja!
 
Edastas:
 
Merle Rüütel
avalike suhete juht