Türi spordirajatised

Kõrgessaare seikluspark 

Kõrgessaare voorele ehitati 1959. aastal suusahüppemägi. 1967. aastal lükkas torm suusahüppemäe torni puitkonstruktsiooni kokku ning üles seda ehitama ei hakatud. 2017. aastal avati Kõrgessaares Elamuspark Sulo Särkineni eestvedamisel. Suvel avati ka Disc Golfi rada, mis on leidnud väga suurt kasutust. Lisaks on kohalikud jalgratturid rajanud maastikurattarajad, mis on loonud head tingimused, et Türi vallast kasvaksid välja edukad jalgratturid. 2017. aasta sügisel lõid ekstreemsportlased ka omanäolise rattapargi.

      

Türi rannajalgpalliväljak

Aadress: Türi linn, järve äärne ala, Järva maakond

Türi rannajalgpalliväljak rajati 2018. aastal, mis ehitati kohaliku rannajalgpalliklubi BSC Türi esindajate Rasmus Romandi ja Tanel Viljati eestvedamisel. Väljak on hea ajaveetmis paigaks noortele, kes soovivad järve ääres teha midagi muud, lisaks rannavõrkpallile või korvpallile. Sündmuste või võistluste korraldamiseks palume ühendust võtta väljaku haldajatega Tanel Viljat (56814552) või Rasmus Romandi (58453439).

  

Konesko Türi Spordihoone ja staadion

Konesko Türi Spordihoone ja staadion
Aadress: F. J. Wiedemanni 3a/1, Türi, Türi linn, Järva maakond
Kontakt: E-post: tyrispordihoone@gmail.com 
Telefon: +372 50 419 87 (administraator)
Koduleht: https://www.tskl.ee/turi-spordihoone/

Konesko Türi Spordihoones võimlas viiakse läbi kooli kehalise kasvatuse tunde. Lisaks on olemas jõusaal, kooli kõrval asub staadion, kus on võimalik harrastada kergejõustikku ning mängida jalgpalli. Asfaltkattega on ka korvpalliväljak, mida usinalt kasutatakse.

 

  

Türi Ühisgümnaasiumi võimla

Kontakt: tel 384 8566, 524 1105,

Türi Ühisgümnaasiumi võimla hoone renoveeriti 2005. aastal. Igapäevaselt toimuvad võimlas kehalise kasvatuse tunnid, kus õpilastele on loodud suurepärased võimalused. Õhtuti kasutatakse saali Türi Spordikooli kergejõustiku- ja jalgpallitreeningute läbi viimiseks. Olemas on veel jõusaal koos sõudeergomeetrite ning peeglisaal, kus toimuvad ringtreeningud. 

   

Türi Linnastaadion

Kontakt: Leonhard Soom
mobiil: 509 6812

Türi Linnastaadion on laialdases kasutuses. Kevad-suve-sügis perioodil treenivad Türi Spordikooli kergejõustiku rühmad, samas kasutatakse staadionit ka kehalise kasvatuse tundides. Nädalavahetuseti peab JK Türi Ganvix seal kodumänge. Lisaks peetakse erinevaid spordipäevasid, võistlusi ning staadion on iga aastaselt Paide - Türi rahvajooksu lõpetuskohaks.

Türi kunstmuru väljak

Türi kunstmuru väljak ehitati 2008. aastal ning sai uue kunstmuru katte peale 2016. aasta lõpus. Kevad- ja sügisperioodil on see kasutusel nii Paide linnameeskonna, kui Türi Spordikooli jalgpalli treeningute läbi viimiseks. Lisaks on see kasutamiseks mõeldud kõikidele teistele elanikele. Väljakut haldab Türi Spordiklubide Liit.

Türi Metsakombinaadi staadion

Türi metsakombinaadi staadion olnud väga pika ajalooga. Algselt ehitati väljak 1930. aastal ning renoveeriti 1976. aastal. Väljakul treenivad muruhooajal JK Türi Ganvix ning suveperioodil treenivad andekad Türi Vibukooli sportlased. 

  

Türi ujula

Aadress: Tallinna tn 60, Türi linn, Järva maakond  
Juhataja: Asko Pärl
Mobiil: 56 476 287
Üldinfo: 384 7187
Koduleht: tyriujula.ee

Ujulas on 3x25 meetrine bassein ja 80 sentimeetri sügavune lastebassein. Basseinides viiakse läbi laste ujumisõpetust, ning ujumistreeninguid. Lisaks on võimalik kasutada aroomi- ja aurusauna ning kolme veemassaaži juga ning lastebasseinis asuvat õhuvoodit ja koske. Samuti on võimalik kasutada jõusaali, kus on erinevad jõumasinad koos sõudeergomeetriga.

  

Tolli tänava valgustatud terviserada

Lookleva ning mõnede küngastega valgustatud hea põhjaga klassika- ja vabastiili sõiduks 3.4 km pikkune valgustatud suusarada. Raja algus ja lõpp Tolli tänava ja Raudtee tänava ristumiskoha juures. Samal rajal on võimalik tegeleda kepikõnniga ning koostöös kohalike rattaklubidega on loodud metsa tehnilised maastikurattarajad. Suusaraja kõrval on kelgumägi ning välijõusaal, kus saab lastega aega veeta. Raja hooldusega tegeleb Türi Spordiklubide Liit

  

Tolli metsa välijõusaal

Tolli metsa terviseradade ääres olevat välijõusaali kasutatakse väga aktiivselt kohalike elanike poolt. Välijõusaalis on võimalik rakendada kõiki lihasgruppe.

 

Türi Ühisgümnaasiumi tagune uisuväljak

Igal aastal, kui talv toob miinuskraadid, rajatakse Türi Ühisgümnaasiumi taha uisuväljak. Uiske on võimalik laenutada läbi Türi Spordiklubide Liidu (5041987), kes tegeleb ka uisuväljaku hooldamisega. Väljakul on olemas jäähokiväravad, mida entusiastlikud jäähokimängijad ka kasutavad. Lisaks toimuvad erinevad üritused: Türi Uisuseeria; Uisudisko.

  

Kalevi tänava tenniseväljak

Kontakt: Jaan Rahe
Telefon: 508 9187 või +372 3857057
E-Post: jaan@hong.ee
Türi Kalevi tänava tenniseväljal loodi 1991. aastal. Kokku on kaks väljakut ning mõlemad kaetud savi-liivaga. Ümbruses on veel kunstmuruväljak, Türi linna võimla ning Türi linnastaadion. Väljakut haldab Türi Tenniseklubi.
 

Rannavolle väljakud Türi tehisjärve ääres

Türi tehisjärve ääres on loodud väga head tingimused rannavolle mängimiseks. Väljakuid kasutavad nii noored, kui täiskasvanud mängides seal võrkpalli, indiacat, sulgpalli. 2017. aastal korrastati kaks väljakut, lisades uued postid, piirid ning tuues väljakule koormaid liiva. Kuuma ilmaga on võimalik end kosutada Türi tehisjärves.

  

Kihli Motokeskus

Kontakt: Tel: +372 58 010 018
Türi valda on rajatud väga praktiline motokeskus, mida haldab Türi Automoto Klubi. Rada täiendatakse iga-aastaselt ning läbi aastate on toimunud suure hulga võistlusi. 2009. aastal peeti maha Euroopa Meistrivõistlused, lisaks Eesti Meistrivõistlused ning viimastel aastatel populaarsust kogunud Top200; Eesti noorte meistri- ja karikavõistluste etapp.

Järvamaa Kutsehariduskeskuse spordihall ja staadion

Mobiil: +372 5253736
E-post: kool@jkhk.ee
Särevere spordihoones viiakse läbi Järvamaa Kutsehariduskeskuse kehalise kasvatuse tunde. Taliperioodil treenib seal Jalgpalliklubi Türi Ganvix. Lisaks ka Türi Spordikooli üks kergejõustiku treeningrühmadest Veiko Valangu juhendamisel, harrastatakse ka võrkpalli, korvpalli.