Eesti Raamatu Aasta puhul avati lugemisnurgad igas Türi valla rahvamajas
Lugemisnurk Väätsa rahvamajas.
Eesti Raamatu Aasta algus on Türi valla kogukondadele rõõmustava uudise toonud: Türi kultuurikeskus on igas valla rahvamajas avanud hubased lugemisnurgad. Need on kohad, kus iga huviline saab aja maha võtta, avastada uusi teoseid ja sukelduda kirjanduse põnevasse maailma.
Raamatud ja kultuurikeskused on alati olnud tihedalt seotud. Kultuurikeskus on kogukonna süda – koht, kus inimesed saavad osa elavatest traditsioonidest, kunstist ja loomingust. Raamat aga kannab endas kultuuri sügavamat kihti, pakkudes võimalust ajas rännata, teadmisi omandada ja elamusi kogeda. Lugemisnurkade loomisega soovib Türi kultuurikeskus tuua need kaks valdkonda veelgi enam kokku, julgustades kogukonna liikmeid raamatut avama ja lugemisrõõmu nautima.
Türi kultuurikeskuse juhataja Ülle Välimäe sõnul on lugemisnurkade eesmärk pakkuda vaheldust ja võimalust mõnusaks äraolemiseks. „Rahvamajade lugemisnurgad ootavad nii väikseid kui suuri raamatusõpru," rõhutab Välimäe.
„Lugemisnurgad on avatud Türi, Oisu, Käru, Väätsa ja Kabala rahvamajades," loetleb Välimäe ja lisab, et neis leidub kirjandust igale maitsele – lasteraamatutest klassikalise kirjanduseni ja kohaliku ajaloo tutvustustest kaasaegse eesti kirjanduseni.
„Raamatuid saab sirvida ja lugeda nii kohapeal kui ka kodus. Too lihtsalt raamat pärast tagasi," palub Välimäe. Lugemisnurgad jäävad rahvamajadesse raamatuaasta lõpuni - 14. märtsini 2026.
Eesti Raamatu Aasta kutsub meid märkama ja väärtustama kirjanduse rolli meie elus. Türi kultuurikeskuse algatus tuletab meelde, et raamat on kultuurisild, mis ühendab erinevaid põlvkondi ja aitab hoida elavana meie lugude pärandit.