Lõuna-Järvamaa lahtine mälumängusari alustas uut hooaega

10.oktoobril alustas Türi kultuurikeskuses oma järjekordset hooaega seitsmest etapist koosnev Lõuna-Järvamaa lahtine mälumängu seeriavõistlus. Esimesel etapil pani oma teadmised proovile 12 võistkonda, kellest osutus seekord edukaimaks meeskond Optimistid (Anu Jüris, Ingrid Vegmann, Hans Krispin ja Peeter Eek), kogudes 40 punkti.

Teise koha saavutas 38 punktiga võistkond Koma (Raivo Pink, Tähve Milt, Märt Kaldoja ja Reet Marist), kolmandat ja neljandat kohta jäid 35 punktiga jagama S.O.S (Ulvi ja Valdeko Vaher, Harri Aarde ja Aksor Koit) ning T.O.K.S (Ülo Ormus, Aire ja Ants Kraut ning Sille Varul).

Mälumängu ühe eestvedaja Ann Valangu sõnul oli rõõm näha, et mälumängutraditsioon Türil püsib tugevana: „Hea on näha, et mälumänguõhtutel on jätkuvalt osalejaid nii kogenud võistkondade kui ka uute huviliste seas. Küsimused pakuvad parajalt nuputamist ja samas ka meelelahutust," ütles Valang.

Küsimused koostas juba mitmendat hooaega mälumängusarja küsimuste autorina tegutsev Alar Särgava.

Järgmine etapp toimub 14. novembril. Kuna arvesse lähevad viie parima etapi tulemused, võivad huvilised seeriavõistlusega veel liituda.

Tulemused pärast esimest etappi:

1.     40p Optimistid (Anu Jüris, Ingrid Vegmann, Hans Krispin, Peeter Eek)
2.     38p Koma (Raivo Pink, Tähve Milt, Märt Kaldoja, Reet Marist)
3.-4.  35p S.O.S  (Ulvi Vaher, Valdeko Vaher, Harri Aarde, Aksor Koit)
3.-4.  35p T.O.K.S (Ülo Ormus, Aire Kraut, Ants Kraut, Sille Varul)
5.-6.  33p Ikka Algajad (Valdur Permanson, Aivar Leinberg, Jorven Rang, Kaido Hurma)
5.-6.  33p Kaur (Urmas Tarvis, Aleksander Šmatov, Teet Reier)
7.    28p  4 Semu (Maarit Nõmm, Marek Lillemaa, Meelis Kangro, Sven Tamming)
8.-9.  24p Pärisaru (Ene Kukk, Ragne Rikk, Kati Viigipuu, Raido Kukk)
8.-9.  24p Peamurdjad (Leelia Karu, Sirli Kriisa, Aet Sarv, Sirli Mäits)
10.-11. 22p Luts (Kaarel Aluoja, Peeter Lellsaar, Märt Lellsaar, Kristjan Männa)
10.-11.22p Bingo (Ruth Türk, Eve Talviste, Viljar Talviste, Anneli Talviste)
12.     9p  Han Solo (Toomas Kivi)