Pakendikotiteenus eramajadele Türi linnas

20.05.20

Pakendikott on tasuta ja mugav võimalus vabaneda kodumajapidamises tekkivatest pakenditest, vähendades samas kulutusi olmejäätmete äraveoks. Tootjavastutusorganisatsioon koostöös oma parteritega pakub tasuta pakendikotte ka Türi eramajadele. Pakendikottide eesmärk on suunata võimalikult palju pakendeid taaskasutusse ning muuta prügilate tööd lihtsamaks, lisaks täituvad sellega majaomanike segaolmejäätmete konteinerid aeglasemalt.

Pakendijäätmed moodustavad hinnanguliselt umbes kolmandiku kodumajapidamistes tekkivatest olmejäätmetest. Sorteerides pakendijäätmeid eraldi, väheneb olmejäätmete maht ja olmejäätmete konteineri tühjendamise sagedus. Pakendite eraldi kogumine on keskkonnasõbralik käitumisviis, sest nõnda kogutud pakendijäätmed suunatakse taaskasutusse ja nendest valmistatakse uusi tooteid.

Väätsa Prügila sõlmib iga kliendiga tasuta teenuse lepingu, millega pannakse paika teenuse osutamise aadress, koti asukoht ja vahetuskoti jätmise koht. Ära viidava pakendikoti asemele jäetakse uus tühi 150-liitrine kollane kilekott.

Täis pakendikott tuleb jätta nähtavale kohale, näiteks olmejäätmete konteineri kõrvale ning graafikujärgsel kogumispäeval (kord kuus) viib kogumisauto selle ära. Kui kokkulepitud päeval toimub tühisõit või pakendikotti on pandud olmeprügi, tuleb tasuda 3 eurot ja 77 senti.

Kollasesse pakendikotti võib panna  kartongist, plastist, klaasist ning metallist puhtaid pakendijäätmeid (nt jogurtitopsid, konservikarbid, plastmassist pudelid, klaasist pudelid, klaaspurgid, mahlapakid jmt).

Pakendikoti teenuse tellimiseks võtke ühendust AS-ga Väätsa Prügila telefonil 384 0111, e-posti aadressil info@prygila.ee või täitke liitumisankeet Tootjavastutusorganisatsiooni kodulehel www.tvo.ee

Sagedamini tekkivad küsimused pakendikoti kasutamisel:

Millised metallpakendid sobivad pakendikotti? Alumiiniumist ja muust metallist joogipurgid, toidu- ja joogipakendite metallkaaned ning metallkorgid, puhtad konservkarbid ja muud puhtad metallpakendid.

Millised metallpakendid ei sobi pakendikotti? Ohtlike ainete pakendid (nt liimi-, värvi- ja lahustitepakendid) ning aerosoolpakendid (nt õhuvärskendaja, juukselaki või vahukoore pakendid).

Millised plastpakendid sobivad pakendikotti? Plastist joogipudelid ja kanistrid, puhtad jogurtitopsid ja võikarbid, puhtad õli-, ketšupi- ja majoneesipurgid, puhtad kosmeetika ja hooldustoodete pakendid (nt šampoonipudelid), puhtad plastkarbid (nt salatikarbid), puhtad ja tühjad kilekotid ning muud plastkotid (nt suured suhkrukotid) ning muud puhtad plastpakendid.

Millised plastpakendid ei sobi pakendikotti? Plastist mänguasjad, kummist tooted, ohtlike ainete pakendid ning kasutatud märkmikud ja nende kaaned.

Millised klaaspakendid sobivad pakendikotti? Värvitust ja värvilisest klaasist pudelid ja purgid (sh puhtad siirupi- ja õlipudelid) ning muud puhtad klaaspakendid.

Millised klaaspakendid ei sobi pakendikotti? Akna- ja lehtklaas, valgustuspirnid ja päevavalguslambid, peegelklaas, ohtlike ainete pakendid (nt lahustite pakendid), klaasist ja keraamikast nõud ja potid.

Millised tetrapakendid ei sobi pakendikotti? Määrdunud ja pooleldi täidetud tetrapakendid.

Kuidas pakendikoti teenus toimib? Pane puhtad pakendijäätmed vastavalt sorteerimisjuhendile pakendikotti ning aseta kott prügikasti kõrvale või muule nähtavale kohale. Kottide äravedu toimub vastavalt graafikule ning täidetud koti asemele jäetakse uus tühi kott.

Lisainfo:

AS Väätsa Prügila
tel 384 0111, e-post info@prygila.ee