Türi Noortekeskus

Tallinna tänav 1a, Türi linn, Türi vald, 72212, Järvamaa
5308 8495
noortekeskus@tyri.ee


Registrikood 75036725
Asukoht kaardil

Facebook


Avatud
Türi Noortekeskus on avatud: E-N, kell 12.00-20.00
Rulapark on avatud: E-N, kell 13.00-20.00 

Töötajad ja kontaktandmed 
Juhataja - Sulo Särkinen, 5308 8495, sulo.sarkinen@tyri.ee  
Noortejuht - Erika Teras, 5360 8504, erika.teras@tyri.ee 
Noortejuht - Kaili Pass, 526 8712, kaili.pass@tyri.ee 
 

Türi Noortekeskuse nõukogu - Martin Kaschan Türi Vallavalitsuse kui ametiasutuse esindaja;  Aili Avi – Türi Vallavolikogu esindaja; Kaili Pass - Türi Noortekeskuse töötajate esindaja; Hanna Tedre - Türi valla noorte esindaja; Silver-Taavi Kaljula – Türi valla noorte esindaja (Türi Vallavalitsuse 23.01.2018 korraldus nr 37).

Üldinfo 

Alates 2004. aastast korraldas Türi vallas noorsootööd MTÜ Türi Avatud Noortekeskus.
1. augustil 2010. aastal moodustas Türi Vallavalitsus hallatava asutuse Türi Noortekeskus, mis lisaks Türi linnas asuvale Noortekeskusele, korraldab noorsootööd ka Oisu ja Kabala noortetoas. 

Noortekeskuse struktuuriüksused on:
1) Türi noortekeskus, mille asukoht on Türi linn, Tallinna tänav 1a;
2) Väätsa noortekeskus, mille asukoht on Väätsa alevik, Kooli tänav 10;
3) Käru noortetuba, mille asukoht on Käru alevik, Lao tänav 35.


Türi Noortekeskuse pakutavad võimalused
- lauamängude kasutamine sh lauajalgpall ja -tennis, õhuhoki ja Wii
- arvuti ja interneti kasutamine
- noortebändidele prooviruumi ja tehnika kasutamine
- käelised tegevused – käsitöötuba
- rulapargis ratta, rula ja rulluiskudega sõitmine
- seminaride, koosolekute korraldamise võimalus
- söögi soojendamise ja valmistamise võimalus
- ruumide rentimine erinevateks üritusteks, treeningute läbiviimise võimalus,
- sünnipäevade pidamine

Türi Noortekeskus viib ellu projekte:

Türi Noortekeskuse eestvedamisel viiakse 2016-2018. a ellu ühisprojekti Imavere ja Väätsa vallaga, millel nimeks "Lõuna- Järvamaa: parim paik noortele!".

Projekti raames korraldatakse kokku kümme erinevat laagrit, kolm päikseloojangu kontserti, kolm öökino, Jüriöö Festival ja labürint teatri kasutamine noorsootöös.

Projekt on kokku pandud kolme osapoolte noorte ja noortejuhtide ideedest. Igas etapis on kaasatud nii osalemisse kui korraldamisse kõik kolm osapoolt. Projekti kogumaksumus on 40 893 eurot,
Leader toetus on 29 965 eurot.

 


2017-2019 viib Türi Noortekeskus koostöös Türi Spordiklubide Liidu ja Väätsa Tervisekeskusega Leader fondi toel ellu ühisprojekti nimega "Lõuna-Järvamaa spordipisik", mille raames soovime kutsuda ühinenud Türi valla inimesi rohkem liikuma, elama tervislikult, osalema erinevatel perespordi tegevustel ja süstida Lõuna- Järvamaa inimestesse spordipisikut.
Kahe aasta jooksul viiakse ellu 21 erinevat sporditegevust.


Projekti "Lõuna-Järvamaa spordipisik" raames viiakse Türi vallas ellu järgmised spordisündmused:
Jüriöö teatejooks, "Kiigepargi" loomine, "Öövolle" võrkpalli võistlused, sportlikud järvepäevad, murutraktorite võiduajamine, Lõuna-Järva rulluisuvõistluste korraldamine, "Talvemängude" korraldamine vallas, erinevate vahendite soetus.
Projekti kogumaksumus on 33210 eurot, Leader toetus on 29889 eurot.

Projekti "Murumoori mängupargi lava ehitamine" raames ehitati mänguparki klaverikujuline lava. Lava kujunduse pakkus välja Kevadpealinna toimkond.

Projekti käigus rajati 2018 aasta suvel Türi kesklinnas asuvasse Murumoori mänguparki lava. Rajatud lava annab võimaluse korraldada lastele ja noortele uusi ning huvitavaid üritusi, koolitusi ja tegevusi. Lapsevanemad saavad kasutada lava vihmavarjuna või pidada mängupargis laste sünnipäevi. Koolid saavad võimaluse kasutada lava õuesõppe klassina.

Projekti eesmärk:   
1) Rikastada Türi valla laste ja noorte vaba aja sisustamise võimalusi ja viise.
2)Korraldada rohkem erinevaid võistlusi ja tegevusi lastele ja noortele.
3)Toetada noorte ettevõtlikkust ja omaalgatust.

Projekt "Türi kesklinn atraktiivseks" raames paigaldati 2018 aasta suvel kesklinna parklasse ajutine rulluisuväljak koos staabimaja ning erinevate tegevusvõimalustega.

Projekti eesmärgiks on, läbi uudsete tegevusvõimaluste ja koostöö, muuta Türi linn atraktiivseks paigaks nii noortele, eakatele kui peredele.
Projekt on uuenduslik nii Türi, Järvamaa kui ka terve Eesti formaadis.
Lisandväärtust loodi erinevate tegevusvahenditega: väli lauatennis, hiigel nuppudega male, lauajalgpalli lauad, discgolf ja nädalavahetuseti toimunud öökino, videodisko, tantsuõhtute ja erinevate töötubade näol.
Projekt lõi uusi sportimis- ja perega vaba-ajaveetmisevõimalusi. Projekti raames loodi uusi enesearendamise võimalusi ning soetati erinevaid sportimis- ja tegevusvahendeid. Vahendid on kasutuses ka edaspidi Türi Noortekeskuses ja teistes valla allasutustes.